kajaki 06.06 zd

W dniu 5 czerwca 2014 roku Nowogrodziec odwiedziła turystyczna grupa kajakarzy ze Zgorzelca i Gryfowa Śląskiego.

Kajakarze postanowili rozpocząć w Nowogrodźcu spływ wraz z wielbicielami kajakarstwa z naszej gminy. Po wodowaniu w Nowogrodźcu turyści przepłynęli przez Zebrzydową i Nową Wieś, by kontynuować kilkudziesięciokilometrową podróż, podziwiając piękno przyrody.

Tak rozpoczęła się trzydniową przygoda z Kwisą. Spływ zakończył się w Ławszowej. Przez trzy dni liczna grupa kajakarzy zmagała się z kaskadami. Podczas przeprawy turyści chwalili wspaniałe warunki dla uprawiających sporty wodne na rzece Kwisa. W ostatnich latach Goście Nowogrodźca pływali po rzekach Bóbr oraz Nysa. W ich ocenie „nasza" Kwisa wypadła najlepiej i najkorzystniej - przenoski były krótkie, wyjście na brzeg nie sprawiało żadnych problemów, a w pobliżu rzeki mijano wiele pięknych miejsc.

Grupa kajakarzy już zapowiedziała, iż następny spływ również zorganizują z Nowogrodźca, by podziwiać uroki pięknej przyrody oraz rzeki Kwisa. Kajakarze twierdzą, iż Kwisa jest wyjątkowo ładną, a co najważniejsze - najczystszą z tych rzek, przez które oni się przeprawiali.

Zapraszamy serdecznie do Nowogrodźca!