Sportowcy z Nowogrodźca najlepsi w rejonie zd

Reprezentacja Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Nowogrodźcu w piłce nożnej chłopców zdobyła Mistrzostwo Strefy Jeleniogórskiej!

Sukces ten jest jednym z najwyższych osiągnięć w grach zespołowych w ostatnich latach. W turnieju finałowym piłkarze z Nowogrodźca pokonali Gimnazjum z Jeleniej Góry 4:1, Gimnazjum Krzeszów 9:0 i zremisowali z Gimnazjum w Gryfowie 1:1, zajmując pierwsze miejsce w grupie. W półfinale wygrali z Gimnazjum z Sosnówki 4:2, a następnie w finale zwyciężyli w świetnym stylu z faworytami - Gimnazjum nr 1 Bolesławiec 2:0 i zajęli I miejsce i tytuł Mistrza Strefy Jeleniogórskiej. Tym samym awansowali do finału wojewódzkiego, w którym wystąpią cztery najlepsze zespoły na Dolnym Śląsku.
Mistrzowski skład drużyny stanowili: Kacper Różnicki, Jakub Mrozik, Michał Rosa, Jan Łaniocha, Wojciech Martynowski, Jakub Trembacz, Mateusz Kleszczyński, Nikolas Niedzielski, Paweł Wielogórski, Paweł Wyspiański.

Warto również podkreślić ważne osiągnięcie drużyny dziewcząt z Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Nowogrodźcu w piłce nożnej, która zdobyła Mistrzostwo Powiatu Bolesławieckiego. W turnieju finałowym pokonały Gimnazjum z Iwin 5:1 i zremisowały z Gimnazjum nr 3 Bolesławiec 0:0, zajmując I miejsce. Jako mistrzynie powiatu bolesławieckiego, awansowały do Finału Strefy Jeleniogórskiej, który odbył się w Kamiennej Górze. Dziewczęta z Nowogrodźca zajęły w nim wysokie V miejsce. Barw broniły: Katarzyna Stypczyc, Patrycja Panikowska, Sandra Jereminowicz, Klaudia Kotulska, Urszula Klimek, Klaudia Grabasz, Dominika Grabarz, Paulina Bis, Martyna Walęga, Daria Cierlik, Gabriela Dzioba, Klaudia Pokładek.

Trenerem zespołów i współautorem tak wielkich sukcesów naszej młodzieży jest Pan Zbigniew Skwarek!

Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich serdecznie gratuluje sukcesów młodym Sportowcom gminy Nowogrodziec oraz ich Opiekunowi Panu Zbigniewowi Skwarek i życzy dużo zdrowia, wysokich osiągnięć w sporcie i nauce, wytrwałości i szczęścia!