biegi zd

Wczoraj, 15 czerwca, po raz szesnasty w Nowogrodźcu odbył się Ogólnopolski Bieg Uliczny "Nowogrodziecka 10-tka".

Głównym organizatorem imprezy było Gminne Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu. Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich. W sportowych zawodach wzięli udział zarówno początkujące biegacze, jak i doświadczeni sportowcy. Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu Eliza Szwed osobiście wzięła udział w biegu na 2 km, zadziwiając wszystkich dobrą kondycją oraz motywując w ten sposób Mieszkańców Gminy Nowogrodziec do uprawiania sportu oraz do udziału w integrujących masowych imprezach sportowych.
Zawody zostały rozegrane w czterech biegach: bieg rodzinny – 300 m, bieg szkolny dzieci młodszych - 300 metrów (szkoły podstawowe, klasy 1- 4), bieg szkolny dzieci starszych - 2 km (szkoły podstawowe, klasy 5 – 6; szkoły gimnazjalne, klasy 1 – 3), Bieg VIP-ów - 2 km oraz Bieg Główny - 10 km.

Dzieci młodsze z klas 1 - 4 szkół podstawowych wytarowały na dystansie 300 metrów. W poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli:
Kategoria K1 – Anna Kratka z Lubania.
Kategoria M1 – Marcel Krzywy z Siedlęcina.
Kategoria K2 – Aleksandra Gózowska z Siedlęcina.
Kategoria M2 – Maksymilian Dąbal z Gościszowa.

Kolejnym biegiem szkolnym był bieg na dystansie 2 kilometrów dzieci starszych z klas 5 - 6 szkół podstawowych oraz klasy 1 - 3 gimnazjów. W tym biegu w poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli:
Kategoria K3 – Wiktoria Słabicka z Gierałtowa.
Kategoria M3 – Klaudiusz Bukraba z Siedlęcina.
Kategoria K4 – Natalia Urbaniak z Nowogrodźca.
Kategoria M4 – Michał Jonik z Nowogrodźca.

Łącznie w biegach szkolnych wystartowało 91 osób.

W Biegu Głównym wzięli udział zawodnicy z Polski, Ukrainy i Japonii. Uczestnicy mieli do pokonania dziesięciokilometrową trasę, na którą składało się pięć dwukilometrowych pętli. Bieg odbywał się trasą asfaltową ulicami Nowogrodźca. W tym roku najszybszym okazał się polski biegacz Michał Cenkier z Jarocina, który zwyciężył z czasem 00:33:23, wśród Pań bezapelacyjnie zwyciężyła z czasem 00:41:08 Halina Scchensna-Radzikovska ze Świdnicy.

Klasyfikacja generalna panów (6 najlepszych zawodników):

1. Michał Cenkier – Jarocin – Polska, czas 00:33:23,
2. Yuriy Blachodir – Finisz Kalisz – Ukraina, czas 00:33:25,
3. Adam Marysiak – MKS Astra Nowa Sól – Polska, czas 00:33:54,
4. Kamil Makoś – 10 Brygada Kawalerii Pancernej – Polska, czas 00:33:59,
5. Krzysztof Wiśniowski – Nowa Wieś Bolesławiecka– Polska, czas 00:34:36,
6. Jerzy Ładysz – AZS UE Wrocław – Polska, czas 00:35:10.

6. Justyna Frączek – Lubin – Polska, czas 00:51:35

Łącznie w Biegu Głównym wzięło udział 80 osób. Razem w XVI Ogólnopolskim Biegu Ulicznym „Nowogrodziecka 10-tka" wystartowała rekordowa liczba 262 osób!

Wszyscy uczestnicy XVI Ogólnopolskiego Biegu Ulicznego „Nowogrodziecka 10-tka" otrzymali nagrody, a dla najlepszych zostały ufundowane nagrody finansowe, puchary oraz dyplomy. Wszystkie dzieci otrzymały słodycze i soki.
Za rok odbędzie się kolejny XVII Ogólnopolski Bieg Uliczny „Nowogrodziecka 10-tka". Liczymy na Państwa Udział!

Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom XVI Ogólnopolskiego Biegu Ulicznego „Nowogrodziecka 10-tka", Sponsorom wydarzenia sportowego, szczególne podziękowania kierując na ręce Pana Masaki Suzuki, Prezesa Zarządu TBAI Poland Spółka z o.o., służbom porządkowym Policji i Straży Miejskiej za zabezpieczenie i zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom imprezy, Pracownikom Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu na czele z Panią Dyrektor Elizą Szwed!